Jaki kolor ścian do brązowych mebli?

Kolor ścian musi odpowiednio łączyć z barwą mebli w danym pomieszczeniu. Jak zatem dobrać farbę do brązowych elementów? Jakie zestawienie kolorów będzie najlepsze? O czym warto pamiętać?

Brązowe meble od zawsze dominują w naszych domach. Najczęściej wykonywane są z drewna, stąd naturalny ten naturalny kolor. Aby właściwie zaaranżować pomieszczenie powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Liczy się metraż oraz nasłonecznienie danego wnętrza, a także ilość mebli, która się w nim znajduje. Poza tym powinniśmy kierować się również naszymi własnymi upodobaniami. Po co wybierać barwę, która będzie nas drażniła, co do której nie jesteśmy przekonani. Ważny jest również odcień posiadanych mebli. Inny kolor ścian będzie pasował do ciemnego brązu, inny natomiast do mebli, które są jasnobrązowe.

Obecnie istnieje wiele możliwości zarówno jeśli chodzi o wybór farb, jak i mebli. Zazwyczaj jednak pierwszą rzeczą, którą wybieramy jest wyposażenie – dopiero potem decydujemy się jaki kolor pomalujemy dane pomieszczenie. Jeśli mamy wątpliwości lub nie potrafimy odpowiednio zaaranżować danego wnętrza możemy poprosić o pomoc specjalistę. Architekt wnętrz z pewnością zasugeruje odpowiedni dobór kolorów.

Ciemne meble

Ciemne, brązowe meble nadają wnętrzu elegancji oraz klasycznego wyglądu. Oczywiście wiele zależy ich rodzaju. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na kontrast. Jasne, kremowe kolory ścian to najbezpieczniejsze wyjście. Można postawić również na barwy typu kawa z mlekiem. Meble staną się bardziej wyraziste, a salon lub sypialnia zyskają nieco lekkości.

Szukasz ciekawych mebli do swoich wnętrz? Zobacz, co oferuje sklep meblowy Warszawa – Radius Centrum

Decydując się na ciemne barwy możemy również uzyskać ciekawy efekt. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju stylizacja może sprawić, że wnętrze wyda się ciężkie i przytłaczające, szczególnie jeśli brakuje w nim światła naturalnego. Powinniśmy uważać na takie połączenia, ponieważ łatwo możemy doprowadzić do przesady.

Jasne meble

Tutaj także możemy postawić na zabawę kontrastem. Do jasnym mebli zastosować ciemne kolory ścian. Pamiętajmy jednak, że wiele zależy od rodzaju danego pomieszczenia – jego wielkości, a także od sposobu ustawienia mebli. Jeśli wnętrze jest niewielkie ciemne ściany mogą dodatkowo je pomniejszyć. Lepiej zatem postawić na beże, biel, lekką żółć. Dobrze sprawdzają się także barwy pastelowe. Dzięki jasnym kolorom pomieszczenie będzie wydawało się większe. W ostatnim czasie bardzo popularne staje się łączenie brązów z szarością.

Co z dodatkami?

Oprócz kolorów ścian oraz mebli bardzo ważne są również barwy dodatków, które znajdą się w danym pomieszczeniu. To dzięki odpowiednio dobranym dekoracjom możemy uzyskać całkowity efekt danej stylizacji. Jeśli decydujemy się na ciemne kolory mebli oraz ścian zdecydowanym krokiem będzie wybór jasnych dodatków, np. poduszek czy zasłon. Możemy zdecydować się również na bardziej odważne barwy, takie jak czerwień, zieleń czy kolor żółty. W ten sposób podkreślimy nowoczesny charakter danego wnętrza.

Published

Updated

Author

admin

Categories

Dom

Comments