Dobry sen – krok do lepszych wyników w pracy

Jeśli zależy nam na tym, aby osiągać dobre wyniki w pracy, to musimy porządnie o siebie zadbać. Nie możemy zaniedbać naszego zdrowia i tyczy się to zarówno aspektu fizycznego, jak i psychicznego. Ale jak to w ogóle zrobić? Jakie kroki powinniśmy podjąć, aby upewnić się, że nasz stan jest stabilny i nie woła o pomstę do nieba?

Jedną z kluczowych kwestii jest odpowiednie wysypianie się. Zaniedbanie tej dziedziny życia może bardzo źle wpłynąć na to, jak później radzimy sobie w pracy. A przecież wszyscy chcemy być dobrzy w swoim fachu, czyż nie tak?

Negatywne konsekwencje braku snu

Bardzo często bagatelizujemy znaczenie snu. Wydaje nam się, że zarwanie nocki to nic. Że możemy spać po zaledwie kilka godzin dziennie, a potem rekompensować to kawą lub napojami energetycznymi. Niestety ma to poważne konsekwencje, choć odczuć je możemy czasami dopiero po jakimś czasie. Nawet po kilku latach.

Niewyspanie prowadzi do przemęczenia. Gdy jesteśmy przemęczeni, dużo trudniej nam się skupić na wykonywaniu codziennych czynności, przez co wykonujemy je mniej dokładnie. W rezultacie wyrządzamy poważną szkodzę swojej psychice. Zwiększa się więc ryzyko zachorowania na depre