Anioły Biznesu. Kto dostał tę szlachetną nagrodę?

Anioły Biznesu po raz kolejny rozdane. Kto się załapał?

Anioły Biznesu to jak sama nazwa wskazuje jedna z wielu nagród dla przedsiębiorstw. Nie chodzi tu jednak o wyłonienie firmy z największym zyskiem albo największymi wpływami za granicą. Nie tym zajmuje się fundacja, która te nagrody wymyśliła. Chodzi tutaj o wsparcie dla osób potrzebujących, a zwłaszcza seniorów. Statuetkę otrzymała Lotos Grupa SA, która w ostatnim czasie przekazała dosyć sporo środków finansowych na te cele.

Fundacja Adaptacja

Rozdanie tych nagród zorganizowała Fundacja Adaptacja, której działalność skierowana jest na kilka szczytnych celów. Między innymi zajmuje się wspieraniem osób starszych i chorych.  Wiele osób zawdzięcza jej stworzenie świetlicy, gdzie mogą przebywać osoby z takimi schorzeniami jak demencja czy choroba Alzheimera.

Statuetki Anioła Biznesu fundacja nie wymyśliła specjalnie na tę okazję. Kilka z nich już rozdała wcześniej, a rozdanie następnych wciąż jest w planach. Podczas ostatniego spotkania w Gdańsku przedstawiciele Fundacji Adaptacji zachęcali firmy z Trójmiasta, aby brały udział w akcjach charytatywnych i wspierały finansowo potrzebujących. Być może dla części przedsiębiorców z regionu będzie to wystarczająca inspiracja, aby dołożyć od siebie środki na któryś z tych ważnych celów.

Zasługi Grupy Lotos w działalności charytatywnej

Lotos Grupa SA przekazała Fundacji Adaptacja pieniądze na wsparcie dla seniorów. W zamian za to fundacja postanowiła się odwdzięczyć, wręczając jej statuetkę Anioła Biznesu. Oczywiście duże firmy mają na swoich półkach bardzo dużo różnych nagród oraz wiele dyplomów na ścianach. Większość z nich dotyczy jednak osiągnięć na polu biznesowym. Oczywiście takie osiągnięcia też są ważne dla funkcjonowania firmy, ale są też inne ważne rzeczy. Należą do nich chociażby działania charytatywne.