Cristiano Ronaldo zmieni klub?

Obecny sezon był dla Cristiano Ronaldo po prostu nieudany. Juventus zdobył mistrzostwo Włoch (choć trzeba przyznać, że styl turyńczyków nie przekonywał), ale w pucharach już tak dobrze nie było.

Jeszcze w czerwcu doszło do finału Pucharu Włoch, w którym Juventus zmierzył się z Napoli. Neapolitańczycy wygrali 4:2 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, dogrywki nie rozgrywano). Prawdziwym ciosem było jednak to, co wydarzyło się w ostatni piątek – Juventus odpadł z Ligi Mistrzów! Co prawda Olimpique Lyon przegrał 2:1, ale wynik z pierwszego spotkania (1:0 dla francuskiej ekipy) nie pozwolił na awans. Obie bramki dla turyńczyków zdobył Ronaldo, ale cóż z tego skoro włoski zespół odpadł?

Niespełniony piłkarz

Liga Mistrzów to terytorium Cristiano Ronaldo – 130 bramek w najważniejszych klubowych rozgrywkach na świecie, to niebotyczne osiągnięcie. Jeżeli nie wydarzy się żadne nieszczęście, wynik ten z pewnością będzie jeszcze lepszy. Warto też podkreślić, że Cristiano Ronaldo w przyszłym roku skończy 36 lat. Z drugiej strony nic nie wskazuje na to, aby piłkarz myślał o sportowej emeryturze. Co prawda nie jest to już ten sam zawodnik, co choćby 5-10 lat temu, ale umówmy się – Ronaldo reprezentuje poziom, którego może zazdrościć niemal każdy piłkarz. Dodatkowo Portugalczyk cały czas sprawia wrażenie niespełnionego. Należy jednak przyznać, że ostatnie dwa lata w Juventusie musiały być dla niego sporym ciosem (dwa mistrzostwa Włoch to nie to, na czym zależało Portugalczykowi).

Poza tym ostatnie mecze Juventusu pokazują coś, co powinno niepokoić ludzi związanych z tym klubem – brak wsparcia ze strony kolegów Ronaldo.

Zmiana klubu

Zasadne wydaje się pytanie, czy Cristiano Ronaldo nie myśli o odejściu z Turynu? Portugalczyk chce walczyć o trofea, a trudno powiedzieć, czy koledzy z Turynu są w stanie mu w tym pomóc.

Co więcej, można usłyszeć o tym, że zainteresowanie Portugalczykiem wyraża Paris Saint Germain. PSG to klub, który pod względem finansowym może pozwolić sobie na wiele (jeśli nie na wszystko). Niemniej pieniądze nie gwarantują sukcesów.

O ile na krajowym podwórku paryżanie nie mają konkurencji, o tyle w europejskich pucharach jest znacznie gorzej. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że w najbliższych dniach sytuacja może ulec zmianie – PSG jest w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a rywalem zespołu z Paryża jest Atalanta Bergamo. PSG jest uważane za zdecydowanego faworyta tego ćwierćfinału.

Cokolwiek się wydarzy, trudno spodziewać się, aby pogłoski o sprowadzeniu Ronaldo zniknęły. Jedynie zmieni się cel klubu – teraz marzeniem jest LM, a jak do tego dojdzie, celem stanie się powtórzenie sukcesu.

Similar Articles

Comments

Most Popular

Założenie własnego biznesu – warto?

Zastanawiasz się nad tym, czy założenie własnego biznesu jest dobrym rozwiązaniem? Trudno pokusić się o jakąkolwiek odpowiedź, ponieważ możliwości finansowe są kluczowe. Warto też sobie...

Cristiano Ronaldo zmieni klub?

Obecny sezon był dla Cristiano Ronaldo po prostu nieudany. Juventus zdobył mistrzostwo Włoch (choć trzeba przyznać, że styl turyńczyków nie przekonywał), ale w pucharach...