Jak przechowywać dane?

Przechowywanie plików to nieodłączny element działania każdego przedsiębiorstwa. Aby odbywało się to w bezpieczny sposób najlepiej zdecydować się na przechowywanie plików w chmurze. Nie tak łatwo jest wybrać właściwą firmę, która podejmie się tego zadania, jednakże po krótkim zapoznaniu się z dostępnymi opcjami otrzymujemy kilka najlepszych propozycji.

Dostawcy usług w chmurze z reguły posiadają swoje serwery w Stanach Zjednoczonych, gdzie przepisy związane z ochroną prywatności są całkiem inne niż w przypadku Europejskich. Właśnie z tego względu zdecydowanie lepiej zdecydować się na program, który ma swoją bazę w Europie. Wśród głównych przyczyn takich zakupów należy wspomnieć o tym, że na naszym kontynencie ustanowiono jedno z najsurowszych praw związanych z ochroną prywatności. Jest to związane z tym, że tylko i wyłącznie użytkownik ma możliwość dostępu do danych. Polityka prywatności na terenie całej UE musi być bardzo przejrzysta, co różni się od zasad panujących na przykład w Ameryce. Jeśli przedsiębiorstwo nie przestrzega wyznaczonych zasad wiąże się to z surowymi karami.

Właśnie z tego względu warto wziąć pod uwagę na przykład firmę pCloud, która zapewnia najlepszą możliwą ochronę. Sprawdzi się znacznie lepiej niż firmy pochodzenia amerykańskiego. Oprócz bezpieczeństwa wiąże się to również z szybszym czasem ładowania oraz pobierania plików.