Kierunkowskazy – ceny i opinie

Kierunkowskaz to jedna z tych części samochodu, której nazwa w języku polskim idealnie oddaje jej przeznaczenie.

Kierunkowskazy poprzez sygnał świetlny informuje innych uczestników ruchu o zamiarach kierowcy lub ostrzega o awarii, czy innym niespodziewanym wydarzeniu na drodze. Zdarza się też, że kierowcy wykorzystują kierunkowskazy do komunikacji i przy ich pomocy sobie dziękują.

Kierunkowskazy główne

Zgodnie z prawem każdy samochód dopuszczony do ruchu musi być wyposażony w cztery kierunkowskazy na rogach pojazdu. Kierunkowskaz musi być koloru żółtego i migać z określoną częstotliwością.

Wymiana kierunkowskazu

Specyficzne umiejscowienie kierunkowskazów sprawia, że są one mocno narażone na uszkodzenie w wyniku jakiejkolwiek, nawet najmniejszej stłuczki. W takiej sytuacji konieczne będzie wymienienie całego kierunkowskazu. Cena takiej wymiany waha się od kilkudziesięciu złotych w przypadku prostych i starszych samochodów, do nawek kwot przekraczających tysiąc złotych, w przypadku samochodów, w których przy uszkodzeniu kierunkowskazu, trzeba wymieniać całą lampę.

Opierając się na opiniach klientów można zauważyć, że nie warto kupować tanich, chińskich zamienników. Takie lampy łatwo ulegają uszkodzeniu i szybko tracą połysk.

Kierunkowskazy dodatkowe

Często samochody są wyposażone nie tylko w kierunkowskazy główne, ale i w kierunkowskazy dodatkowe z boku pojazdu, czy na lusterkach. Dzięki nim zamiar kierowcy jest lepiej widoczny.

Kierunkowskazy dodatkowe mają jednak swoją wadę. W wypadku awarii trudno zauważyć, że któryś z nich nie działa. Zdarza się nawet, że podczas przeglądu technicznego taka awaria zostanie pominięta. Dlatego gorąco polecamy wymienić standardowe kierunkowskazy boczne na kierunkowskazy LEDowe. Takie nowoczesne rozwiązanie nie tylko wpływa na mniejsze zużycie prądu, ale też jest znacznie trwalsze. Kierunkowskaz LED może działać przez całe lata bez konieczności sprawdzania, czy aby żarówka się nie przepaliła.

Czytając opinie klientów na temat kierunkowskazów LED, można zauważyć, że klienci są z nich bardzo zadowoleni. Co więcej, ceny takich kierunkowskazów nie są wcale wysokie. Już za kilkadziesiąt złotych można mieć fajnie wyglądające lampy wyposażone w diody LED.