PiS przedstawia swoje ekologiczne pomysły

PiS przedstawia swoje ekologiczne pomysły

PiS przedstawia swoje ekologiczne pomysły. Jak widać w polityce ważna jest nie tylko ekonomia ale też ekologia. Zresztą te sprawy są ze sobą bardzo ściśle związane. To jak zarządzamy środowiskiem i energią ma bardzo duży wpływ na gospodarkę. Idealnym przykładem tego są kopalnie, które stanowią wciąż spór.

O kopalnie kłócą się politycy, działacze społeczni oraz pracownicy tych kopalń. Jedni uważają, że wydobycie węgla oznacza zagładę naszego środowiska, inni widzą w nim nasze bogactwo naturalne. Trochę racji jest tak naprawdę po obu stronach. To prawda, że użycie węgla ma swoje negatywne skutki uboczne, ale nie da się zaprzeczyć, że jest to naprawdę cenny surowiec. Rezygnując z jego wydobycia Polska wiele traci.

Zwolennikami zrezygnowania z węgla są między innymi politycy Lewicy, którzy dosyć silne promują kwestię związane z ochroną środowiska. Również PiS stara się podejmować działania w tym kierunku. Objawia się to między innymi w strategii Polskiej Grupy Energetycznej, która zakłada odejście od aktywów węglowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z tym planem, już za kilka dekad w ogóle nie będziemy używać węgla. Bardziej konserwatywni politycy są jednak zwolennikami wydobywania tego cennego surowca.

PiS prezentuje program „Polski Ład”

Co dokładnie politycy PiS-u zawarli w swoim nowym programie? W planach jest między innymi wsparcie systemu pojazdów elektrycznych. Do tego dochodzi kwestia terenów zielonych. Mieszkańcy miast są często zasmuceni, gdy widzą, jak zieleń znika z miejsca ich zamieszkania. Oczywiście nie można burzyć budynków, w których już żyją ludzie. Można za to likwidować beton i asfalt w tym miejscu, gdzie w ogóle nie jest potrzebny. Taki właśnie pomysł ma Prawo i Sprawiedliwość. Zostaje nam tylko czekać i przekonać się, jaki będzie efekt tej strategii.

Nowe zielone tereny na pewno przydadzą się w miastach. Mowa tu o parkach, skwerach czy nawet obiektach, gdzie można uprawiać sport. Bardzo trudno jest w dzisiejszych czasach zachować balans między agresywną deweloperką a całkowitym stawianiem na naturę i dzikość. Nie da się przecież zadbać o to, aby miasto nagle stało się całkiem zielone. Trochę miejskości jednak musi w sobie mieć.

Potrzebne jest ciągłe ulepszanie i modernizowanie infrastruktury. Tylko jak to robić, aby nie ucierpiała na tym zieleń? Jest to nadal dosyć duży problem, który nie znajduje żadnego jednoznacznego rozwiązania. W każdym razie politycy i działacze społeczni wychodzą ciągle z nowymi pomysłami. Nawet jeśli nie wszystkie się udają, to wciąż bardzo dobrze, że wywołują na sobie nawzajem presję, zmuszając się do działania.