Styl smart-casual w miejscu pracy

Styl smart-casual to połączenie elegancji i ubioru codziennego. Bardzo dużo osób ceni sobie takie połączenie, głównie z dwóch powodów. Po pierwsze, dzięki niemu mogą czuć się mniej formalnie w pracy. Nie każde stanowisko wymaga pełnego garnituru, a wręcz przeciwnie przesadne wystrojenie się mogłoby być sporym faux pas.

Drugim powodem jest dodanie sobie nieco powagi na co dzień. Połączenie skórzanych butów ze stylową koszulą nadaje się do większości okazji nieformalnych. Nikt nie zarzuci nam, że wyglądamy zbyt oficjalnie, ale na pewno będzie wyglądać bardziej dojrzale.

Jeśli jednak nie przeszkadza Ci bardzo formalny ubiór, to dowiedz się, jak dopasować buty do garnituru.

Koszula z krótkim rękawkiem to nie smart-casual

Wiele osób chcących ubrać się półformalnie wybierze koszulę z krótkim rękawkiem. Dla takich panów mamy złą wiadomość. Takie ubranie jest nie tylko całkowicie nieformalne, ale też z niczym nie komponuje się dobrze. W żaden sposób nie podkreśla naszej sylwetki, ani nie uwydatnia naszych walorów.

Jeśli jednak lubimy mieć przed ramiona na wierzchu, albo jest nam zbyt gorąco w długiej koszuli, to po prostu podwińmy rękawy. W stylu smart-casual jest jak najbardziej akceptowalne i pożądane. Niezbyt dobrym pomysłem jest jednak koszula w kratę, o ile nie jest to flanela. Tylko czy koszula flanelowa nie obniża nam formalności aż za bardzo?